Завантажити ще

На Херсонщині відкопали піч часів Київської Русі

На Херсонщині відкопали піч часів Київської Русі
Фото: facebook.com/nzhortica

В кінці літа експедиція Національного заповідника "Хортиця" досліджувала територію Кам'янської Січі на ерозійній ділянці берега Каховського водосховища, в південній частині мису Стрілка. І знайшла об'єкт часів Середньовіччя. Це піч, яка була викладена ще на початку існування Київської Русі. Про це повідомили в пресслужбі заповідника.

- Об'єкт, який частково втрачений через руйнівні процеси берегоутворення, виявився господарською піччю. Близько 1000 років тому ця піч використовувалася для приготування їжі, причому раціон древніх рибалок складався переважно з м'яса птиці і риби, про що свідчать заповнення господарських ям навколо печі. Конструктивно піч мала казаноподібний вид з трохи сплющеною верхівкою. Основа печі була щільно викладена з місцевого вапнякового каменю та обмазана глиною. Піч використовувалася тривалий час, про що свідчать три зафіксовані спроби відремонтувати під печі, - сказано в публікації.

Протягом року археологи знайшли багато цікавого матеріалу, серед якого речі козацького побуту - глиняні люльки, гончарний посуд, скло, металеві предмети та ін. Переважно кінця XVIII століття.

У минулому році в ході розкопів на Хортиці виявили поховання скіфського воїна, вік якого близько 2500 років. Останки спочивали в земляній катакомбі глибиною близько трьох метрів, а вхід був закладений великою кількістю важких гранітних валунів. Боєць був гігантом на ті часи - 180 сантиметрів на зріст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

250 кг золота в могилі скіфської цариці або Новий тріумф чорних археологів