23 липня
Завантажити ще

Обвинувачений у вбивстві 5-річного Кирила Тлявова добровольцем мобілізувався до ЗСУ

Обвинувачений у вбивстві 5-річного Кирила Тлявова добровольцем мобілізувався до ЗСУ
Фото: соцмережі

Експравоохоронець Іван Приходько, якого обвинувачують у вбивстві з необережності 5-річного Кирила Тлявова у 2019 році, добровольно став до лав Збройних Сил України. Про це йдеться у відповіді Київського міського ТЦК та СП на запит представників потерпілої родини, пише «Суспільство». 

За інформацією ТЦК, у березні 2026 року Приходько особисто звернувся до Шевченківського районного ТЦК та СП у Києві, надавши рекомендаційний лист від військової частини для прямого призову.

Наголошується, що Приходько самостійно ініціював процес призову, хоча раніше його адвокат Віктор Чевгуз стверджував, що той потрапив до війська в межах звичайних заходів оповіщення. У військкоматі ж заявили, що під час звернення Приходько вказав, ніби не притягувався до кримінальної відповідальності.

Представниця родини Тлявових Ельвіра Лазаренко наголосила, що обвинувачений навмисно приховав ці дані, адже за законом притягнення починається з моменту вручення підозри.  Наразі Приходько служить у званні старшого сержанта та обіймає посаду командира екіпажу безпілотних комплексів у 433-му окремому полку безпілотних систем ЗСУ.

Адвокат обвинуваченого відкидає звинувачення в тому, що його клієнт пішов до армії заради уникнення покарання, зауваживши, що закон не забороняє мобілізацію осіб, чиї справи перебувають у суді, а сам Приходько вже відбув 3,5 року під вартою.

Натомість родина Кирила Тлявова вважає військову службу спробою затягнути судовий процес і ухилитися від відповідальності. Вони подали звернення до Міноборони, ТЦК та військової частини з вимогами скасувати мобілізацію Приходька, демобілізувати його та забезпечити участь чоловіка у засіданнях суду хоча б у режимі відеоконференції.

Військова частина повідомила, що через інтенсивність бойових дій гарантувати участь Приходька в засіданнях неможливо, а підстав для його демобілізації немає.  А у командуванні Сухопутних військ ЗСУ зазначили, що процедура мобілізації є незворотною, і навіть у разі визнання призову протиправним, це не призведе до автоматичного звільнення зі служби.

Новини по темі: Вбивство Мобілізація