13 липня
Завантажити ще

Суд розпочав розгляд справи нардепа Андрія Одарченка

Суд розпочав розгляд справи нардепа Андрія Одарченка
Фото: facebook.com/profile.php?id=100041211696235&locale=ru_RU

Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд по суті у справі стосовно народного депутата, обвинуваченого у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

- 25 квітня у Вищому антикорупційному суді розпочався розгляд по суті у справі стосовно чинного народного депутата України, члена комітету з питань антикорупційної політики, обвинуваченого у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення, - йдеться у повідомленні.

На засіданні прокурор зробила короткий виклад обвинувального акту. Після чого колегія суддів перейшла до вивчення доказів, наданих стороною обвинувачення. Наступне засідання у справі призначене на 11:00 28 червня.

У САП прізвища нардепа не називають, проте відомо, що йдеться про Андрія Одарченка - народного обранця від "Слуги народу".

У межах досудового розслідування встановлено, що нардеп запропонував топпосадовцю хабар, аби той забезпечив ухвалення Міжвідомчою робочою групою рішення про виділення з фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштів на ремонт будівель університету, в якому народний обранець обіймає посаду ректора, хоча на той час дія контракту була призупинена. Сума, яку пропонував нардеп, мала становити 8% від обсягу фінансування.

Згодом депутат передав топопсадовцю частину цієї суми - 0,39 біткоїна, що на той час було еквівалентно 10 тис. доларів США. Дії нардепа кваліфіковані за ч. 4 ст. 369 КК України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

  • 21 листопада 2023 року народному депутату від "Слуги народу" Андрію Одарченку повідомили підозру за спробу підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма.
  • 22 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід депутату Верховної Ради Андрію Одарченку у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 15 млн грн.
  • 23 листопада голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді на час проведення розслідування НАБУ призупинив членство депутата Андрія Одарченка.