Завантажити ще

Мустафу Найєма намагався підкупити нардеп від "Слуги народу" - не доларами, а біткоїнами

Мустафу Найєма намагався підкупити нардеп від
Фото: t.me/nab_ukraine/2219

Народному депутату від "Слуги народу" Андрію Одарченку повідомили підозру за спробу підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. Про це заявили пресслужби НАБУ та САП, не називаючи ім'я парламентаря. За даними джерел "УП", мова йде про Одарченка.

- Установлено, що народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США, якщо той виділить кошти на ремонт будівель університету, в якому народний обранець продовжує обіймати посаду ректора (дію контракту якого призупинено). Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити 8% від обсягу фінансування, - йдеться у повідомленні.

Найєм допомагав антикорупційним органам і сам повідомив про спробу підкупу. Після того як Найєм як викривач корупції виділив гроші депутату, йому на рахунок надійшов перший транш хабаря у розмірі 0,39 біткоїна, що на час вчинення операції було еквівалентно 10 тис. доларів США. Це перший в історії антикорупційних органів задокументований хабар у криптовалюті.

Одарченко був ректором Державного біотехнологічного університету, який створили у 2021 році на базі чотирьох харківських вишів. Одним із ініціаторів такого злиття був сам Одарченко. Його обрали ректором в обхід чинного законодавства, адже посада ректора і народного депутата несумісні. На сайті університету сказано, що контракт Одарченка призупинили.

Андрій Одарченко. Фото: facebook.com

Андрій Одарченко. Фото: facebook.com

Фото
Фото
21 Листопада 202312:33
Новини по темі: САП НАБУ Мустафа Найєм