У середу, 22 листопада, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід депутату Верховної Ради Андрію Одарченку у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 15 млн грн. Про це повідомляє кореспондент порталу "Ліга".
- Клопотання детектива – задовольнити. Застосувати до підозрюваного Андрія Одарченка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів, тобто до 20 січня 2024 року. Взяти підозрюваного під варту у залі суду, – озвучив рішення суду слідчий суддя ВАКС Віктор Маслов.
Прокурор САП Олена Дроботова розповіла, що нардеп Одарченко намагався підкупити голову Держагентства відновлення Мустафу Найєма за неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тисяч доларів. Зокрема, через посередника Найєм та Одарченко переслали номер криптогаманця. Нардеп у розмові з Найємом повідомив, що напише йому в месенджері Threema слово "Привіт", що означатиме надходження криптовалюти на гаманець Найєма. Вказане повідомлення надійшло главі Держагентства відновлення у вказаному месенджері, а на його криптогаманець надійшло 0,39 Bitcoin. Це на час укладання угоди було еквівалентно 10 тисячам доларів.
Неправомірну вигоду він надавав за виділення коштів Фонду відновлення на Державний біотехнологічний університет, ректором якого його було обрано, але дія контракту припинена на час виконання ним депутатських повноважень. Саме працівники цього університету прийшли до суду із заявами про взяття депутата на поруки.
Крім того, прокурор зачитала інші матеріали прослуховування розмов Одарченка. У них він запевняє, що Україна не зможе виграти у війні з Росією і треба домовлятися. Також нардеп нібито вірив у захоплення Харкова і тому пропонував домовитися, віддавши агресорові тимчасово окуповані Донецьку та Луганську області, а також Крим. За даними слідства, Одарченко нібито перетинав кордон у Закарпатській області за межами пунктів пропуску.
21 листопада правоохоронці повідомили, що депутату від "Слуги народу" Андрію Одарченку повідомили підозру за спробу підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. Найєм допомагав антикорупційним органам і сам повідомив про спробу підкупу. Після того, як Найєм як викривач корупції виділив гроші депутату, йому на рахунок надійшов перший транш хабара у розмірі 0,39 біткоїна, що на момент здійснення угоди було еквівалентно 10 тис. доларів США. Це перший в історії антикорупційних органів задокументований хабар у криптовалюті.