17 липня
Завантажити ще

Поблизу окупованої ЗАЕС лунали вибухи, - МАГАТЕ

Поблизу окупованої ЗАЕС лунали вибухи, - МАГАТЕ

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що перебувають на захопленій росіянами Запорізькій АЕС,  повідомили, що чули вибухи, у тому числі поблизу станції, протягом кількох днів минулого тижня. Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Зокрема, 11 червня вибухнула одна з мін, розташованих поруч із водоймою-охолоджувачем ЗАЕС. Жодного фізичного збитку чи постраждалих під час вибуху не було. Його причину команда МАГАТЕ не уточнила. Проте генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зауважив, що "цей вибух, який стався так близько від станції, викликає серйозне занепокоєння та погіршує і без того крихку ситуацію".

  • 7 квітня Міжнародне агентство з атомної енергії зафіксувало щонайменше три прямі влучання в основні конструкції захисної оболонки реактора ЗАЕС.
  • 7 квітня МАГАТЕ заявило, що на Запорізькій атомній електростанції вибухнув дрон. Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі закликав "утримуватися від дій, що суперечать п'яти принципам МАГАТЕ і ставлять під загрозу ядерну безпеку".