12 червня
Завантажити ще

З ексголови Верховного суду Князєва зняли електронний браслет, бо в нього "немає світла"

З ексголови Верховного суду Князєва зняли електронний браслет, бо в нього
Фото: Верховний Суд України

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду подовжила строк дії обов'язків ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву, але звільнила від носіння електронного браслета - у Князєва нібито "по шість годин на день немає світла". Про це повідомляє Transparency International Ukraine.

Серед таких обов'язків - прибувати до прокурора суду за першою вимогою, не виїжджати за межі України, утримуватись від спілкування зі свідками, а також здати паспорти для виїзду за кордон. Водночас колегія ВАКС вирішила звільнити Князєва від обов'язків носити електронний браслет, оскільки Князєв заявив, що в нього вдома по шість годин немає світла та немає зв’язку.  Ексголова Верховного суду також стверджує, що браслет погано впливає на його здоров'я.

  • Князєва затримали 15 травня 2023 року за обвинуваченням в отриманні хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів від олігарха Костянтина Жеваго за ухвалення сприятливого рішення у судовій справі. Аналогічне звинувачення також було висунуто його співучаснику адвокату. Пленум Верховного суду висловив недовіру Князєву, позбавивши його посади голови.
  • 31 січня 2024 року колишнього голову Верховного суду було звільнено зі слідчого ізолятора під заставу. За час слідства заставу Князєву зменшували сім разів.
Новини по темі: Суд Сергій Князєв