Завантажити ще

ЗСУ збили російський Су-25 на Покровському напрямку, - Генштаб

ЗСУ збили російський Су-25 на Покровському напрямку, - Генштаб
Фото: facebook.com/110separatebrigade

Українські військові збили ще один російський штурмовик СУ-25. Літак знищили на Покровському напрямку, повідомив Генштаб ЗСУ.

За даними штабу, в цілому на  Покровському напрямку збільшилася кількість атак  - протягом минулої доби їх було 25. Також ворог штурмовими групами й технікою намагався вклинитися у бойові порядки ЗСУ.

- Ситуація залишається напруженою, - наголосили у Генштабі.  

Також 22 травня ворог концентрував, наголосили у відомстві,  зусилля у Харківській області, на Покровському та Курахівському напрямках.

В той же час ЗСУ завдали вогневого ураження по чотирьох районах зосередження особового складу, двох пунктах управління, двох станціях управління БпЛА, одному засобу РЕБ, двох гарматах та ЗРК С-400.

  • За даними ISW, Росія розпочала повторний наступ в Україні раніше, ніж планувала. Москва ухвалила таке рішення через те, що США відновили надання допомоги Україні. Наразі російські війська, найімовірніше, надають перевагу створенню "буферної зони" на міжнародному кордоні, а не більш глибокому вторгненню у Харківську область. 
  • 22 травня Генштаб остаточно підтвердив знищення російського корабля – носія «Калібрів» МРК "Циклон" - у тимчасово окупованому Севастополі. Ворожий корабель був знищений в ніч на 19 травня 2024 року. У причал, біля якого він перебував, влучили три ракети ATACMS, "Циклон" затонув. Наразі у Криму не залишилося жодного російського носія «Калібрів».