Завантажити ще

Росія почала наступ на Харківщину раніше, ніж планувала, - ISW

Росія почала наступ на Харківщину раніше, ніж планувала, - ISW
Фото: REUTERS

Росія розпочала повторний наступ в Україні раніше, ніж планувала. Рішення було пов'язано з відновленням надання допомоги від Сполучених Штатів Америки Україні, вважають експерти Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики наголошують, що РФ розпочала обмежений наступ вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області 10 травня. Можливо, окупанти були змушені розпочати наступ раніше запланованого через відновлення допомоги з боку США.

Через це російські війська задіяли обмежену кількість особового складу для проведення важких піхотних атак на півночі та північному сході від Харкова. Вже 14 травня темпи наступу військ РФ на півночі Харківської області сповільнились.

Наразі російські війська, найімовірніше, надають перевагу створенню "буферної зони" на міжнародному кордоні, ніж більш глибокому вторгненню у Харківську область.

Аналітики вважають, що РФ почала наступ, щоб відволікти українські сили та зробити можливим наступ в інших районах східної України. Крім цього, метою ворога є просування у межах ефективної дальності стрільби артилерії по Харкову.

  •  Росія почала спроби наступу у Харківській області на початку травня. Країна-окупант також збільшила кількість атак по всій лінії фронту. 
  • Силам оборони України вдалося стабілізувати ситуацію на Харківщині, зокрема у Вовчанську.