21 травня
Завантажити ще

Чоловіка, що помер по дорозі до навчального центру у Закарпатті, ВЛК визнала придатним до служби

Чоловіка, що помер по дорозі до навчального центру у Закарпатті, ВЛК визнала придатним до служби
Фото: varta1.com.ua

Згідно з довідкою військово-лікарської комісії (ВЛК), українець, що помер по дорозі до навчального центру у Закарпатті, був визнаний придатним до військової служби. Про це у своєму телеграм-каналі написав уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. 

- Наразі щодо ймовірного порушення прав людини я відкрив провадження. Ця ситуація надалі перебуватиме на моєму особистому контролі.  Також мої представники у Закарпатській та Львівській областях працюватимуть, щоб дізнатися всі обставини, - зазначив омбудсмен.

Він висловив співчуття родині українця.

  • Про інцидент стало відомо вдень 23 квітня. За даними Закарпатського  ОТЦК та СП, військовозобов’язаний помер по дорозі до навчального центру. У нього нібито стався епілептичний напад. Офіцер супроводу надав першу домедичну допомогу та викликав швидку, однак медики не встигли. За фактом призначено службову перевірку.
  • 20 квітня у Чернівецькій області група цивільних напала на військовослужбовця територіального центру комплектування. Його автомобіль заблокували, а самому військовому погрожували. 
  • 19 квітня у Львові в соцмережах з’явилося відео, на якому чоловіки у військовій формі на вул. Кобилиці скрутили чоловіка та повалили його на землю. Тоді у ТЦК пообіцяли провести службову перевірку щодо дій співробітників військкомату, враховуючи надані відеоматеріали.