15 червня
Завантажити ще

Міністра Сольського підозрюють в оборудках із землею на сотні мільйонів гривень

Міністра Сольського підозрюють в оборудках із землею на сотні мільйонів гривень
Фото: t.me/nab_ukraine/2500

Ексголову аграрного комітету ВР - чинного міністра аграрної політики Миколу Сольського викрито на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

За даними слідства, до складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, - так звані куратори. Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їхню відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

- Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їхнього права на безоплатну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання, - йдеться у повідомленні.

Унаслідок оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1 250 земельними ділянками загальною площею 2 493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони намагалися заволодіти 3 282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

Наразі про підозру повідомили організатора схеми, чинного міністра, двох кураторів органів Держгеокадастру та особу, яка сприяла вчиненню злочину. Триває вручення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

Микола Сольський. Фото: пресслужба Слуги народу

Микола Сольський. Фото: пресслужба Слуги народу

Новини по темі: Затримання міністр НАБУ САП