15 червня
Завантажити ще

Топ-чиновника Міноборони затримали через розкрадання грошей під час закупівлі артснарядів для ЗСУ

Топ-чиновника Міноборони затримали через розкрадання грошей під час закупівлі артснарядів для ЗСУ

У Києві затримали керівника одного з головних управлінь Міноборони, який причетний до розкрадання бюджетних коштів під час держзакупівель. Чиновник привласнив 1,5 млрд грн, замовляючи артилерійські снаряди для ЗСУ за завищеною ціною. Це на 130 млн грн перевищило вартість продукції за прямим договором з виробником, повідомив Офіс генпрокурора.

- У грудні 2022 року він підписав договір зі спецекспортером на придбання партії артилерійських снарядів для ЗСУ. Але гроші на рахунок компанії тоді не перераховувалися, оскільки продукція не була поставлена. У подальшому новостворена Агенція оборонних закупівель МОУ уклала новий контракт на поставку цих снарядів зі спецекспортером, але на значно вигідніших умовах - нижчою вартістю та коротшими термінами поставки. Незважаючи на це, посадовець безпідставно продовжив дію попереднього договору, - пояснили у прокуратурі.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання посадовця виявлено документи, які підтверджують незаконну діяльність. Йому готують підозру.

24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку через розкрадання грошей на закупівлі харчування для армії.

 

 

Новини по темі: Міноборони корупція