27 грудня
Завантажити ще

У Росії засуджений за підбурювання підлітків до самогубства провів школярам "урок патріотизму"

У Росії засуджений за підбурювання підлітків до самогубства провів школярам
Фото: bbratstvo.com

У Росії чоловік, засуджений за підбурювання підлітків до самогубства, провів “урок” школярам як “ветеран СВО”. Про це повідомив телеграм-канал "Говорить НеМосква" з посиланням на сайт всеросійського товариства ветеранів "Бойове братство".

"Захід" під назвою "З чого починається патріотизм?" пройшов у середній школі №1 у місті Котельники Московської області ще 27 жовтня. Олександр Глазов провів "урок" 28 учням 8Б як член організації "Бойове братство" з підмосковного міста Воскресенськ. Чоловік "розповів про свою службу в зоні СВО". На сайті та в соціальних мережах школи інформації про цей "захід" немає.

2016 року Глазова з підмосковного міста Люберці засудили до шести років в'язниці за підбурювання підлітків до самогубства. Його звільнили достроково в обмін на участь у війні проти України.

Згідно з протоколом Люберецького районного суду, на своїх сторінках у ВКонтакті він розміщував контент для тих, хто збирається покінчити життя самогубством. Бажаючим давав завдання — піднятися на дахи будинків чи будівельні крани й там себе сфотографувати, перебігати залізничні колії перед поїздом, що йде, наносити собі каліцтва — наприклад, різати лезами руки. На суді Глазов визнав себе винним.

Він стверджував, що грав у гру «Синій кит», виконуючи завдання куратора, а потім йому самому запропонували стати куратором, обіцяючи заплатити за кожного гравця 800 тисяч рублів. Як випливає із протоколу, чоловік довів до спроби самогубства одну дівчину, але її встигли врятувати співробітники поліції.

На сторінці чоловіка у ВКонтакті є фотографії, пов'язані з ПВК «Вагнер». Там же він активно закликає вступати до лав найманців. Скільки Глазов пробув на фронті, невідомо. Ймовірно, він отримав поранення - судячи з фотографій, на одній руці в нього не вистачає пальців.

Фото: bbratstvo.com

Фото: bbratstvo.com

Фото: t.me/Govorit_NeMoskva

Фото: t.me/Govorit_NeMoskva

  • Інформація про існування гри "Синій кит" була опублікована у статті "Нової газети" "Групи смерті" у травні 2016 року. За інформацією журналістів, для того, щоб почати «гру», користувачі соціальних мереж (переважно — підлітки) розміщують на своїх сторінках хештеги, серед яких #синийкит та #явигре, після чого з ними зв'язується "куратор".