17 травня
Завантажити ще

У перший день весни на Полтавщині стався землетрус

У перший день весни на Полтавщині стався землетрус
Фото: nationaltoday.com/flag-day-of-romania

У ніч на перше березня в Полтавській області стався землетрус. Його магнітуда склала 3,6 за шкалою Ріхтера. Коливання землі зафіксували на захід від Полтави, в Решетилівському районі. Епіцентр землетрусу був на глибині 10 кілометрів, повідомляється в Головному центрі спеціального контролю.

За даними спеціалістів, землетрус відноситься до ледве відчутних. Його коливання повинні були відчуватися  тільки окремими людьми – тими, що знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.

Подібні за силою землетруси у Полтавській області реєструвалися і раніше, зокрема останні із них 23 липня, 8 червня, 26 травня та 14 січня 2023 року з магнітудами 2,6, 3,7, 3,5 та 2,7, наголошують експерти.

  • 13 лютого у штаті Каліфорнія (США) за 25 хвилин сталася ціла серія землетрусів. Магнітуда найпотужнішого з них становила 4.8. Перший підземний поштовх був зафіксований о 8:36 за місцевим часом. Його осередок розташовувався за 3 км від міста Ель-Сентро на глибині 18.9 км. Після цього відбулася серія з 12 землетрусів меншої потужності. 
  • 10 лютого у регіоні Мінданао на півдні Філіппін землетрус стався у той час, коли рятувальники шукали людей, зниклих після нещодавнього зсуву ґрунту.  Магнітуда землетруса склала 5,6. Його епіцентр був на глибині 10 кілометрів. За даними філіппінського сейсмологічного агентства, були і інші землетруси. Один з них магнітудою 5,9 стався на глибині 27 км. Епіцентр знаходився приблизно за 150 кілометрів на північ від місця зсуву. 
Новини по темі: Землетрус Новини Полтави