Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

В РФ від імені українців відправляють погрози мешканцям Закарпаття угорського походження

В РФ від імені українців відправляють погрози мешканцям Закарпаття угорського походження
Фото: facebook.com/dmytro.tuzhanskyi/

Кремль запустив чергову інформаційно-психологічну операцію з розпалювання міжетнічної ворожнечі між українцями та угорцями. Для цього з ранку 26 лютого у соцмережі Telegram розіслали українцям угорського походження повідомлення із погрозами. Про це повідомив директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський.

- З самого ранку на мобільні номери, що геолокаційно прив'язані до Закарпатської області України, почали надходити повідомлення в месенджері Telegram через бот-систему з однотипним змістом та ідентичним зображенням. Повідомлення надходять з облікових записів з кодами мобільних операторів +7708 (Казахстан) +387 (Боснія та Герцеговина), +996 (Киргизстан). Суть: створити видимість загроз на адресу угорців України та Закарпаття з боку українських націоналістів та спровокувати міжетнічну ворожнечу, - повідомив він.

Текст містить погрози на адресу угорців із закликами забиратися з України. У тексті кілька разів використали фразу "мадярів на ножі" та гасла "Слава Україні". При цьому Тужанський звернув увагу на кілька важливих деталей. Насамперед тексти неписьменні. Наприклад, угорською мовою не говорять "на ножі", а говорять дослівно "під ніж", тобто kés alá. Також скрізь типова помилка однини і множини, коли в одному реченні йде спочатку звернення на "ти", а потім на "множину", тобто дослівно це звучить у погрозах як "біжи, зрадники" і т.д.