Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

СБУ спільно з правоохоронцями США та ЄС викрила глобальну мережу хакерів

СБУ спільно з правоохоронцями США та ЄС викрила глобальну мережу хакерів
Фото: ssu.gov.ua

СБУ разом із правоохоронними органами США, Великобританії та ЄС розкрила глобальну мережу хакерів-здирників. Вдалося зупинити активність міжнародного угрупування хакерів LockBit. Про це повідомляє сайт Служби безпеки України.

- Зловмисники викрадали у відомих компаній таємну інформацію та персональні дані, а згодом вимагали за них "викуп". Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та Росії, - зазначили у СБУ.

За останні п'ять років група здійснила понад три тисячі кібератак проти фінансових установ та корпорацій західних країн. Відомо, що в однієї з американських компаній хакери вимагали понад 90 млн доларів. Після успішної операції правоохоронці заблокували даркнет-сайти, які використовувала група, вилучили понад 30 серверів та заблокували понад 200 криптовалютних рахунків.

Національна поліція України, Європол та Офіс Генерального прокурора співпрацювали з СБУ в цій операції, а отримані речові докази будуть передані міжнародним партнерам для подальшого розслідування та притягнення винних до відповідальності.