Завантажити ще

Архімандрита УПЦ (МП), який благословив на Херсонщині фейковий референдум РФ, повідомили про підозру

Архімандрита УПЦ (МП), який благословив на Херсонщині фейковий референдум РФ, повідомили про підозру

Служба безпеки зібрала докази державної зради екснастоятеля одного із соборів Херсонської єпархії УПЦ (МП) Олексія, який переховується на лівобережжі регіону. Після захоплення обласного центру він підтримав російських загарбників та увійшов до найближчого оточення гауляйтера Сальдо, ставши його духівником. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

- За даними слідства, архімандрит регулярно запрошував його на богослужіння у храмі, а під час проповідей благословляв проведення незаконного референдуму РФ щодо «приєднання» Херсонщини до країни-агресора. Крім того, фігурант особисто звертався до московського патріарха Кирила з проханням включити місцевий собор до парафії РПЦ. За перехід клірика на сторону окупантів вони передали його собору захоплені території "Укртелекому" та місцевих бізнесменів у центральній частині Херсона, - йдеться у повідомленні.

В СБУ зазначають, що 30 вересня 2022 року зрадника запросили до георгіївської зали Кремля для участі у «церемонії включення» тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ. Під час звільнення Херсона клірик разом з російськими загарбниками втік на лівобережну частину південного регіону. За оперативними даними, там він став секретарем так званої Скадовської єпархії РПЦ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили його про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 ("Державна зрада") та ч. 1 ст. 111-2 ("Пособництво державі-агресору"). Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за вчинені злочини.

Новини по темі: СБУ УПЦ МП