Завантажити ще

Нардеп Дмитрук вніс заставу за клірика УПЦ МП, який виправдовував агресію РФ

Нардеп Дмитрук вніс заставу за клірика УПЦ МП, який виправдовував агресію РФ
Фото: t.me/graty_me

Народний депутат Артем Дмитрук, який раніше був членом партії "Слуга народу", а нині позафракційний, вніс заставу за ченця Києво-Печерської лаври ієродиякона УПЦ МП Павла Музичука. Його було затримано Службою безпеки України за підозрою у виправданні та визнанні правомірної збройної агресії РФ проти України. Про це сам парламентарій написав у своєму Telegram.

- Заставу внесено, - написав нардеп у відповіді на свій же пост про обрання запобіжного заходу Музичуку. Тим самим він підтвердив, що вніс призначену судом суму – 121 тисячу гривень – за клірика УПЦ МП. При цьому такий вчинок парламентарій не пояснив.

СБУ звинуватила архідиякона Музичука в «організації провокацій у Києво-Печерській лаврі». Його повідомили про підозру за статтею "Про виправдання збройної агресії Російської Федерації".

  • 13 лютого Солом'янський районний суд Києва призначив заставу у розмірі 121 тисяч гривень Музичуку.
  • За версією слідства, чернець виправдовував дії Росії у приватному листуванні в телеграмі. Також він був причетний до організації масових провокацій у Києво-Печерській лаврі навесні 2023 року. Під виглядом "акцій протесту" клірик сподівався максимально розхитати суспільно-політичну обстановку в Києві.