Завантажити ще

У Defence Express заявили, що РФ вперше вдарила по Україні чотиритонною ракетою П-35

У Defence Express заявили, що РФ вперше вдарила по Україні чотиритонною ракетою П-35
Фото: defence-ua.com

Російські війська запустили по Україні протикорабельну ракету П-35 вагою 4 тонни й завдовжки 10 метрів, яку прийняли на озброєння ще у 1962 році. Про це повідомляє український військовий портал Defence Express.

Наголошується, що це перший відомий випадок застосування П-35. РФ могла запустити її з берегового ракетного комплексу «Редут» або з підземного "Объект-100". Уламки ракети були знайдені, а фото вже з'явились у мережі, наголосили у військовому порталі.  

- На зображеннях, з додатково розмитим Defense Express фоном, видно уламки П-35, яка відрізняється значними габаритами. Бо мова йде про ракету довжиною у 10 метрів та стартовою вагою у 4 тонни, яку розроблювали у 50-х роках, а прийняли на озброєння у 1962 році, - додається в Defence Express.

Видання додає, що, скоріш за все, ракета була збита, й враховуючи те, що вона протикорабельна, скоріш за все, ворог цілив нею в об'єкти у південних областях.

У Defense Express повідомили, що з власних джерел мають підтвердження, що мова йде саме про цю ракету.

П-35 все ще знаходиться на озброєнні РФ та є засобом ураження берегового ракетного комплексу "Редут". Станом на 2021 рік їх кількість оцінювалась у 8 пускових.  Ворог також використовує П-35 у стаціонарному комплексі "Утес", який також відомий під назвою "Объект-100". Це підземний об'єкт, який розміщений біля Балаклави. Самі ракети  сховані під землею та підіймаються лише перед стартом. Загалом у РФ було лише два таких комплекси – у Криму та на острові Кильдин у Баренцевому морі (за наявною інформацією – покинутий).

  • 17 січня Україна вперше успішно використала  “гібридну” систему ППО проєкту FrankenSAM, збивши «шахед" на відстані дев'яти кілометрів. 
  •  9 січня українська ППО збила перший ударний дрон Shahed-238 з китайським реактивним двигуном, основною особливістю якого є висока швидкість та здатність маневрувати. Серед плюсів -  зі зброї на цих дронах звичайний заряд та навігація.