Завантажити ще

Україна вперше збила "Шахед" за допомогою "саморобної" системи ППО

Україна вперше збила
Фото: youtube.com/Ukraine House Davos

У ніч проти 17 січня Україна вперше успішно застосувала “гібридну” систему ППО проєкту FrankenSAM. "Шахед" був збитий на відстані дев'яти кілометрів.

Про це міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив в Українському домі в Давосі, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

– Проєкти (виробництва гібридних систем ППО. – Авт.), які ми реалізуємо разом зі США, ми називаємо FrankenSAM. І я радий повідомити, що одна з цих систем була вперше успішно використана цієї ночі. Ми збили «Шахед» на дистанції 9 кілометрів з висоти 400 метрів. І це перше використання цієї конкретної системи, – сказав міністр.

У "портфоліо" FrankenSAM близько п'яти проєктів. І Україна вже одержала ці системи, додав Камишін. Міністр зазначив, що на розробку будь-якої нової системи ППО потрібні роки, тож Україна та США винайшли інший спосіб.

- Ми беремо старі радянські застарілі системи та адаптуємо до цих систем західні ракети, або ж ми беремо західні пускові установки та ракети й інтегруємо їх у старі радянські застарілі системи. У нас є кілька подібних проєктів, – розповів Камишін.

  • Наприкінці грудня Олександр Камишін повідомив, що перші рішення з "портфоліо" проєктів FrankenSAM працюють на полі бою.
  • У жовтні газета The New York Times написала, що один варіант таких ППО поєднує радянські пускові установки "Бук" та західні ракети Sea Sparrow, інший – радянські радари та ракети AIM-9M Sidewinder.
  • У ніч проти 17 січня сили ППО збили 19 із 20 "Шахедів", якими Росія атакувала Україну. Частина Одеси залишилася без тепла через пошкодження тепломереж.