Завантажити ще

В Україні вперше збили Shahed з реактивним двигуном

В Україні вперше збили Shahed з реактивним двигуном
Фото: t.me/serhii_flash/

 Українські сили протиповітряної оборони збили перший ударний дрон Shahed-238 з китайським реактивним двигуном.  Про це на своїй сторінці в телеграмі написав військовий експерт в області зв'язку Сергій Флеш.

- Двигун китайський. Долетів до середини країни. Ішов зі швидкістю понад 500 км/год. Не думав, що вони так швидко з'являться в нас. Нещодавно його Іран вперше показав на виставці, - зазначив Флеш.

Він додав, що такі БПЛА можуть літати по всій країні. Їх особливість – у високій швидкості та здатності маневрувати. З «плюсів» - те, що із зброї на цих дронах звичайний заряд та навігація. Флеш наголосив, що висока швидкість БПЛА не є проблемою для сил ППО, але для ефективної роботи мобільні групи мають мати ПЗРК типу "Оса", "Игла" або "Стінгер", оскільки "зенітки" не зіб'ють.

Що відомо про дрон Shahed-238

  • Був представлений на виставці Корпусу вартових ісламської революції у листопаді 2023 року.  Характеризувався  як  більш швидкий в порівнянні з попередніми моделями дронів. Має чорне забарвлення.
  • За даними українських сил ППО, такий дрон стане більш складною для виявлення ціллю через реактивний двигун, "різне радіолокаційне наведення" та чорний колір.