Завантажити ще

СБУ оголосила підозру главі ЦВК Росії за проведення в Україні фейкових "виборів"

СБУ оголосила підозру главі ЦВК Росії за проведення в Україні фейкових
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Правоохоронці оголосили підозру голові Центральної виборчої комісії Росії Еллі Памфіловій та її підлеглим за проведення незаконних "виборів" на окупованих територіях України. Про це повідомляє Служба безпеки України.

- За даними слідства, чиновниця організувала масштабну фальсифікацію "результатів" незаконних виборів на тимчасово захоплених територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей восени цього року. До протиправної діяльності вона залучила двох своїх підлеглих – кремлівського політтехнолога Павла Андрєєва, якого у 2021 році призначили представником російської ЦВК, та його колегу Людмилу Маркіну. За вказівкою Памфілової вони брали участь у створенні окупаційних "тервиборчкомів" та штучній "легітимізації" фейкового плебісциту, - розповіли в українській спецслужбі.

Після проведення зрежисованих "виборів" підлеглі Памфілової особисто завіряли сфабриковані результати примусового "волевиявлення". Також встановлено, що голова російської ЦВК безпосередньо організовувала фінансування окупаційних "виборчкомів", зокрема "зарплати" їхніх представників та витрати на виготовлення "бюлетенів".

СБУ встановила, що за дорученням Памфілової Андрєєв створював публічну видимість "виборчого процесу" в окупованих районах України. Для цього організовував постановочні сюжети для російських ЗМІ, в яких імітували масовість учасників "голосування" та зрежисовані коментарі місцевих мешканців нібито на підтримку кремлівських "кандидатів".

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили всіх трьох російських чиновників про заочну підозру за статтями Кримінального кодексу України. Це, зокрема, планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни, скоєні за попередньою змовою групою осіб, а також зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України.

Росіяни проводили так звані вибори на тимчасово окупованих територіях України з 8 по 10 вересня. Постпред України в ООН Сергій Кислиця закликав запровадити жорсткі санкції проти Росії у відповідь на такі дії. А СБУ в серпні цього року повідомила про першу підозру голову ЦВК Росії Еллу Памфілову – в організації псевдовиборів на тимчасово окупованій частині України.