Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

Під час католицької меси на Філіппінах пролунав вибух, четверо людей загинули

Під час католицької меси на Філіппінах пролунав вибух, четверо людей загинули
Фото: Lanao Del Sur Provincial Government/Reuters

На Філіппінах під час католицької меси у неділю, 3 грудня, стався вибух. Щонайменше чотири особи загинули, ще 50 отримали травми. Інцидент стався у спортивній залі Державного університету Мінданао у місті Мараві провінції Південний Ланао.  Про це повідомили місцеві військові та поліція, повідомляє The Guardian.

Філіппінські збройні сили привели у стан підвищеної готовності. Влада підозрює, що це ісламістський теракт

- Я рішуче засуджую безглузді та найогидніші акти, вчинені іноземними терористами. Екстремісти, які застосовують насильство проти невинних, завжди вважатимуться ворогами нашого суспільства, - сказав президент Фердинанд Маркос-молодший.

Закликаючи до спокою, Маркос опублікував на платформі X (колишній Twitter), що він доручив національній поліції та збройним силам "забезпечити захист і безпеку цивільних осіб і безпеку постраждалих і вразливих громад". Військові та поліція оточили територію та провели первинне розслідування. Перевіряли камери безпеки, щоб виявити, хто стоїть за нападом. По місту встановили контрольно-пропускні пункти.

Відомо, що серед загиблих - три жінки. А ще 50 осіб доставлені до двох лікарень з переважно легкими травмами.

У суботу, 2 грудня, ввечері психічно неврівноважений чоловік  у центрі Парижа, вигукуючи "Аллах Акбар", накинувся з ножем на двох туристів. Це сталося біля Ейфелевої вежі. У результаті смертельні травми отримав громадянин Німеччини. Потім нападник накинувся з молотком ще на двох інших людей.

 

Новини по темі: Вибух теракт Філіппіни