Завантажити ще

У Секторі Гази загинула ще одна українка

У Секторі Гази загинула ще одна українка
Фото: REUTERS/Violeta Santos Moura​

В ніч на 19 жовтня в секторі Гази загинула ще одна громадянка України. Наразі офіційно підтверджена загибель 18 українців в Ізраїлі, повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

- За ніч наші активісти підтвердили загибель однієї громадянки України в Секторі Гази, її персональні дані також встановлено, - наголосив Корнійчук, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

Він також спростував інформацію про 23 загиблих громадян України, про що раніше повідомив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.  

- У нас підтверджена інформація про 18 загиблих, не 23 - ця інформація не відповідає дійсності... Ми все одно залишаємося на другому місці (за кількістю своїх загиблих громадян. – Ред.) після американців, незважаючи на те, що не 23, а 18 - це сумна історія, - сказав Корнійчук.

За його даними, наразі вже здійснено три чартерні рейси, якими з Ізраїлю евакуйовано близько 450 громадян України. Ввечері в четвер буде четвертий рейс. При цьому, за словами посла, попит на евакуацію почав знижуватися.

- Сьогодні буде черговий евакуаційний рейс увечері. В нас уже зареєстровано на цю хвилину близько 80 громадян, загалом там 100-150 квитків... Ми інформацію точнішу знатимемо ближче до вечора. Рейс на 11 (годину. – Ред.) поставлений сьогоднішнього вечора, і консули супроводжуватимуть наших громадян, - сказав дипломат.

Корнійчук додав, що літак, як і попередні,  відправиться до Румунії, де евакуйованим за необхідності буде надано готель або супровід до кордону.

Дипломат додав, що ситуація з евакуацією українців із сектора Гази ускладнюється.

- У нас уже в списку на евакуацію кількість людей перевищила 300, зараз 308, але вона збільшується постійно, і я думаю, що може підійти до позначки 400 протягом наступних дня-двох. Сподіваюся, що все-таки евакуація розпочнеться, - наголосив він.

Корнійчук також повідомив, перші машини з гуманітарним вантажем уже вирушили в сектор Гази, і висловив сподівання, що ХАМАС "виконає свою обіцянку і випустить іноземців".