21 травня
Завантажити ще

На Херсонщині згоріло 300 га заповідного степу у захопленій росіянами «Асканії-Нова»

На Херсонщині згоріло 300 га заповідного степу у захопленій росіянами «Асканії-Нова»
Фото: facebook.com/EnvironmentalofUkraine

На окупованій росіянами території Херсонщини через дії загарбників згоріло близько 300 га заповідного степу в «Асканії-Нова». Про це повідомляє Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.

– Через дії окупантів згоріло близько 300 га заповідного степу в «Асканії-Нова». За Джарилгачем російські загарбники знищують природу біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Є. Фальц-Фейна. 22 серпня там сталася пожежа на ділянці «Великий Чапельський під». Ця територія занесена до міжнародного списку Рамсарської конвенції з охорони водно-болотних угідь. Вона є домівкою для багатьох рідкісних та зникаючих рослин і тварин, – розповіли у відомстві.

У міністерстві наголосили, що російським окупантам байдуже до унікальних природних комплексів, відомих у всьому світі. Вони нехтують правилами пожежної безпеки на заповідному об'єкті та свідомо знищують природу. У відомстві також запевнили, що після деокупації території обов'язково будуть підраховані всі збитки, заподіяні Росією унікальній природі, щоб притягнути агресора до відповідальності.

Раніше стало відомо, що понад п'ять днів горіла найцінніша степова ділянка у Національному природному парку на острові Джарилгач. Ця територія з перших днів повномасштабного вторгнення Росії перебуває в окупації.