19 травня
Завантажити ще

На харківській залізниці викрили схему розкрадання, яка могла зірвати поставки техніки на фронт

На харківській залізниці викрили схему розкрадання, яка могла зірвати поставки техніки на фронт
Фото: t.me/prokuratura_kharkiv/9883

Двоє посадовців харківської філії Укрзалізниці масово розкрадали нові залізничні рейки, які мали б екстрено використовувати для заміни зруйнованих колій у прифронтових районах Харківської області. За даними слідства, до організації схеми причетні 59-річний керівник одного зі структурних підрозділів регіональної філії держпідприємства та його 43-річний заступник. Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

- За даними слідства, обидва службовці протягом травня 2022 року використовували для ремонту пошкоджених в результаті ворожих ударів залізничних колій на Харківщині не нові рейки, а старі, в яких вже майже вичерпаний ресурс експлуатації, - сказано у повідомленні.

Маючи нові рейки, які так і не були використані для ремонту, підозрювані організували іншу схему. Прийшли до приватного підприємства "з перевіркою" та повідомили, що необхідно провести ремонт підʼїзної колії. Вони організували встановлення нових рейок для фірми, проте офіційно це не оформили. Кошти йшли їм у кишеню. Своїм підлеглим наказали при встановленні нових рейок видалити болгаркою маркування, щоб їх неможливо було ідентифікувати. 

 Підозрювані встигли отримати від фірми 1,2 млн грн. Їхніми незаконними діями Укрзалізниці спричинено майнову шкоду  майже на 2,5 млн грн. 

Начальника викрили у Харкові, а його заступника, який намагався втекти, у Кіровоградській області. Обидва знаходяться під вартою, їм повідомлено про підозру.