Завантажити ще

Азербайджан одним із перших надсилає Україні гуманітарну допомогу після підриву Каховської ГЕС

Азербайджан одним із перших надсилає Україні гуманітарну допомогу після підриву Каховської ГЕС
Фото: facebook.com/kondratiukolena

Азербайджан у п'ятницю, 9 червня, направив партію гуманітарної допомоги Україні у зв'язку із підривом росіянами дамби Каховської ГЕС. Про це розповіла заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

- Дружні країни надають оперативну допомогу Україні у подоланні наслідків підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Зокрема, одним із перших відгукнувся Азербайджан. За словами Посла України в Азербайджані Владислава Каневського, із гуманітарною допомогою вирушив літак авіакомпанії Silk Way West Airlines. На його борту знаходяться мотопомпи та насоси, надувні човни, захисні костюми, рятувальні жилети, - зазначила Кондратюк, подякувавши при цьому владі та народу Азербайджану за підтримку.

Посол Каневський уточнив, що це вже 11-й гуманітарний рейс з Азербайджану з допомогою українському народові від початку повномасштабного вторгнення Росії. Азербайджанська сторона також додатково надала 20 тонн палива для автомобільного та водного транспорту, задіяного у рятувальних операціях.

Раніше низка країн уже оголосила про допомогу Україні після катастрофи на ГЕС. Німеччина надала Україні 5 тисяч мобільних фільтрів для води та 56 генераторів, а Австрія – 20 цистерн для води й 10 насосів для відкачування забруднених вод. Крім того, Литва та Німеччина запропонували обладнання для притулків, включаючи намети, ліжка і ковдри.