Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Одесит, засуджений до перегляду фільму про сенс життя, отримав 15 років за держзраду

Одесит, засуджений до перегляду фільму про сенс життя, отримав 15 років за держзраду
Фото: Photo by Joe Raedle/Getty Images

Суд виніс вирок одеситу, який, маючи проросійські погляди, від самого початку широкомасштабного вторгнення підшуковував представників ФСБ РФ, аби запропонувати їм співпрацю. І наприкінці минулого року він врешті зустрівся із нібито представником Росії. Проте навіть не підозрював, що має справу з агентом українських правоохоронних органів. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.

36-річний Дмитро Кулик свого часу закінчив Харківський коледж медичного обладнання і Московський державний університет економіки, статистики та інформатики. Працював електромонтером-висотником. Але під час війни підприємство припинило роботу, і він влаштувався охоронцем в автопарку, на території якого і проживав у гуртожитку. Був одружений, має дитину. Однак дружина з дитиною виїхали за кордон влітку 2022 року через війну.

У поле зору правоохоронних органів Дмитро потрапив ще у далекому 2009 році. Тоді його оштрафували за незаконне зберігання наркотиків. Після цього відбував вісім років позбавлення волі за розбій.

Та  на цьому кримінальний досвід Дмитра не закінчився. У 2021 році через Telegram він орендував велосипед і не повернув власникові, а продав. Згодом у суді пояснював, що нібито працював курʼєром і, не маючи чим заплатити за велосипед, продав його і гроші витратив на потреби свої та сімʼї.  У жовтня 2022 року суд зазначив у вироку, що Кулик вчинив безрозсудно і «риси злочину демонструють дурість у намірах». Водночас суддя констатував, що Кулик розвинутий краще за середню людину. Він має достатньо хорошу памʼять, у судовому засіданні вільно цитував вірші, читає книги.

Тож за шахрайство Кулика засудили до одного року обмеження волі, звільнивши від покарання з випробувальним строком. Водночас суддя призначив йому ще й індивідуальне покарання - читання літератури та перегляд кінофільму. За вироком суду, Кулик мав прочитати повість Івана Франка «Основи суспільності», притчу Григорія Сковороди «Розмова пʼяти подорожніх про істинне щастя в житті» та переглянути американський художній фільм «Це дивовижне життя» (або друга назва - «Це прекрасне життя»), знятий 1946 року.

Через два місяці після цього вироку Кулик став шукати у Telegram можливість працювати на ФСБ РФ. Приблизно у грудні 2022 року він зустрівся з чоловіком, якого вважав представником Росії, та запропонував за гроші допомагати у зборі інформації про розміщення українських військових на території Одеси та Одеської області. Також на повторній зустрічі обвинувачений сказав, що хотів би пройти додаткове навчання з розвідувальної діяльності. На знак своїх добровільних намірів співпрацювати одесит вручив співрозмовнику «подарунок» - шеврон  темно-зеленого кольору з написом «Россия». Пізніше того ж дня Кулик надіслав шість відеофайлів з місцем дислокації військової частини, які відзняв 18 грудня 2022-го.

Згодом він ще надсилав через Telegram відеофайли з розташуванням електростанцій, скріншот з намальованими власноруч координатами блокпостів ЗСУ, а також відеозапис із базуванням військової частини протиповітряної оборони на території Одеса.

За деякий час вони зустрілися, й одесит отримав 10 тисяч гривень за виконану роботу і передав представникові РФ флешку з відеозаписами розташування військових підрозділів на енергетичних обʼєктів, що попередньо надсилав у Telegram.

Зрадника документували від самого початку. Під виглядом працівника ФСБ РФ з ним спілкувався агент українських правоохоронних органів. Із листування у Telegram видно, що агент не надавав будь-яких завдань, і обвинувачений сам проявляв ініціативу щодо збору інформації, повідомляв, що знає про місце знаходження частини ППО і потребує для спостереження новий гаджет та аванс. У суді він зізнавався, що сам обирав, що знімати, розумів, що потрібно робити і що це буде шкодити Україні. Про свою діяльність правоохоронні органи не повідомляв, оскільки хотів заробити гроші. У скоєному щиро розкаявся, просив суворо не карати.

Однак за державну зраду в умовах воєнного стану чоловіка засудили до 15 років увʼязнення з конфіскацією усього майна.

Наприкінці 2021 року Малиновський районний суд Одеси виніс вирок 26-річному чоловікові, який обікрав свого знайомого. Зловмисника засудили до трьох років ув'язнення, але звільнили від відбування покарання з умовним терміном на один рік. Також суд зобов'язав одесита прочитати трилогію повістей Л. М. Толстого "Дитинство. Отроцтво. Юність"  та вірш Івана Франка "Строфи". На думку судді, це досить широко розкриває зміст життя кожної людини та показує, як залишитися високоморальною особистістю.

Новини по темі: Суд фсб державна зрада