Малиновський районний суд Одеси виніс вирок 26-річному чоловікові, який обікрав свого знайомого. Зловмисника засудили до 3 років ув'язнення, але звільнили від відбування покарання з умовним терміном на 1 рік. Також суд зобов'язав одесита до читання повісті та вірша. Про це повідомляє пресслужба відомства.
- Чоловіка визнано винним за ч. 3 ст.185 КК "Крадіжка" та засуджено до 3 років позбавлення волі, але суд звільнив його від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 рік. Суд зобов'язав чоловіка періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи, а також прочитати трилогію повістей Л.М. Толстого "Дитинство. Отроцтво. Юність." (1852 – 1857 роки) та вірш Івана Франка "Строфи", - зазначили у суді.
У ході судового засідання було встановлено, що 21 липня 26-річний чоловік проник у квартиру свого знайомого та викрав мобільний телефон та купюру номіналом 50 гривень, чим завдав шкоди потерпілому на загальну суму 903,33 гривні. Зловмисника звинуватили за ч.3 ст. 185 Кримінального кодексу "Таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднане із проникненням у житло". Обвинувачений провину на суді визнав повністю.
Як зазначено в повідомленні, під час винесенні вироку суддя оцінив не окремий вчинок обвинуваченого, а його особистості. Суд врахував, що чоловік виріс в неповній сім'ї, а також має дружину та виховує двох дітей. Крім того, увага судді акцентована на важкому дитинстві підсудного та умов, у яких він виріс – чоловік був позбавлений належної опіки батьків, практично не навчався, його дитинство було пов'язане з постійними переїздами. При дослідженні особистості обвинуваченого судом також встановлено, що він майже зовсім не читає жодної літератури.
- Суддя у дорадчій кімнаті зробив висновок, що оскільки з дитинства обвинуваченому не була щеплена схильність до пізнання себе в навколишньому світі на межі звички, корисною для такого заняття буде трилогія Л. Толстого «Дитинство. Отроцтво. Юність» (1852 - 1857 роки написання). Зазначені повісті, які народилися із щоденників молодого Толстого, на думку самого автора описують пошук відповіді на запитання спочатку дитини, а потім молодої людини, як чисте безпосереднє сотворіння може перетворитися на марнославну порочну людину. Прочитання обвинуваченим вірша Івана Франка «Строфи», на думку судді, досить широко розкриває зміст життя кожної людини та показує, як залишитися високоморальною людиною, – пояснили у відомстві.
В ухвалі суду зазначається, що принципи, поняття та уподобання людей настільки різноманітні, що важко знайти книгу, яка подобалася б або не подобалася всім. У зв'язку з цим на власний розсуд вважав за необхідне визначити відповідну літературу для самоосвіти обвинуваченому, яка містить здорові, чисті та корисні ідеї.