Завантажити ще

Київська ОВА: Причиною спалаху у Києві було падіння на Землю супутника NASA

Київська ОВА: Причиною спалаху у Києві було падіння на Землю супутника NASA

Причиною спалахів у Києві близько 22:30 могло стати падіння на Землю непрацюючого космічного супутника NASA, анонсованого завчасно. Про це повідомила пресслужба ОВА.

- Близько 22:00 години 19 квітня у межах Києва у небі спостерігалося яскраве світіння повітряного об’єкту. За попередньою інформацією, це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Аби уникнути жертв від падінь на землю уламків - була оголошена повітряна тривога. ППО не працювала, - заявив начальник КМВА Сергій Попко.

У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що за попередньою інформацією спалахи над Києвом пов’язані із падінням супутника або метеорита, але інформація уточнюється. NASA ще не підтвердили, що супутник впав. Час та траєкторія падіння не збігаються із анонсованими агентством.

Супутник NASA RHESSI вийшов на орбіту у 2002 році для дослідження Сонця, його вивели із експлуатації у 2018 році. Національне космічне агентство США 17 квітня анонсувало, що непрацюючий супутник впаде на Землю 19 квітня о 21:40 за східним часом (4:40 ранку 20 квітня за київським часом) з похибкою у +/- 3 години. Вже після новин про спалах у Києві NASA оновило прогноз, згідно його супутник впаде на Землю о 20:50 за східним часом (3:50 ранку 20 квітня за київським часом) із похибкою в +-1 годину. 

Ризик постраждати від уламків для людей оцінили як мінімальний — приблизно 1 до 2467. RHESSI важить 270 кілограмів, але NASA запевнили, що більша частина цієї маси перетвориться на попіл і пару під час падіння.

 

 

Новини по темі: Київ NASA