Завантажити ще

Український суд уперше виніс вирок за депортацію громадянина із Криму

Український суд уперше виніс вирок за депортацію громадянина із Криму
Фото: pixabay.com

Дарницький райсуд Києва засудив заочно до 10 років позбавлення волі "суддю", яка причетна до депортації кримчанина з території тимчасово окупованого півострова Крим. Її визнали винною у порушенні законів та звичаїв війни. Про це інформує прокуратура АР Криму та міста Севастополь.

- Після окупації півострова "суддя" перейшла на службу в незаконно створені судові органи та обійняла керівну посаду "голови Вірменського міського суду Республіки Крим". Засуджена брала безпосередню участь у реалізації злочинної політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення Криму. "Суддя" достовірно знала, що з 2014 року мешканці Криму мають статус осіб, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Попри це вона ухвалила рішення про видворення громадянина України з території тимчасово окупованого півострова, - розповіли у відомстві.

У прокуратурі повідомили, що її рішення було мотивовано нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням "правил перебування на території Російської Федерації". Проте жодних додаткових дозволів окупаційної адміністрації РФ у Криму для проживання громадян України на тимчасово окупованій території півострова за національним законодавством не передбачено. Голова прокуратури АР Крим та Севастополя Ігор Поночовний заявив, що це перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з окупованого півострова.