25 вересня
Завантажити ще

Російські спецслужби залучають дітей до фейкових мінувань в Україні

Російські спецслужби залучають дітей до фейкових мінувань в Україні
Фото: ssu.gov.ua

СБУ заблокувала тінейджерську групу, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування у столиці та інших регіонах України. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Найбільше підлітки "мінували" будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. Так, у жовтні минулого року вони одночасно повідомили про фейкові "мінування" 14 місцевих судів.

За даними слідства, злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України. Саме за вказівками агресора підлітки періодично розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про "мінування". Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні.

Встановлено, що "розсилку" здійснювали від імені сторонніх осіб та з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування своєї локації. У результаті розслідування співробітники СБУ викрили організатора групи. Ним виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області. Хлопець мав контакти з представником російської спецслужби, який зв’язувався з підлітком через месенджер і ставив йому завдання.

Під час обшуку за адресою проживання псевдомінера виявлено мобільний телефон та комп’ютер із доказами протиправної діяльності та комунікації з агресором. Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, або якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно), тривають слідчі дії. Санкція статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.

Варто зазначити - якщо про фейкове мінування повідомили неповнолітні, перед законом відповідатимуть їхні батьки.

Співробітники СБУ викрили тінейджерську групу, яка повідомляла про фейкові замінування. Фото: ssu.gov.ua

Співробітники СБУ викрили тінейджерську групу, яка повідомляла про фейкові замінування. Фото: ssu.gov.ua

Новини по темі: СБУ замінування