Завантажити ще

СБУ повідомила про підозру керівника ЗАЕС, який очолив станцію під час окупації

СБУ повідомила про підозру керівника ЗАЕС, який очолив станцію під час окупації
Фото: t.me/SBUkr/7614

У результаті слідчо-оперативних дій СБУ повідомила про підозру нинішнього "очільника" Запорізької АЕС Юрія Чернічука, який до тимчасової окупації регіону займав посаду заступника головного інженера. Після окупації він добровільно погодився співпрацювати з російськими загарбниками, повідомляє пресслужба СБУ.

Після захоплення Запорізької атомної електростанції Чернічук погодився очолити створену на її базі фейкову "експлуатуючу організацію АЕС", яка фактично підпорядковується "Росатому". На цій "посаді" він змушував українських атомників підписувати контракти із псевдоустановою, а також сприяв підключенню електростанції до енергосистеми РФ. Також Чернічук був "гостем" на російських пропагандистських телеканалах, де він заперечував факти російських обстрілів української АЕС.

Також слідчі задокументували злочинну діяльність російського блогера Артемія Лебедєва. Він у червні 2022 року незаконно потрапив на територію Запорізької атомної електростанції. Там відзняв замовний репортаж для кремлівських медіаресурсів щодо захоплення енергооб’єкта та поширював його у своїх соцмережах, де має півмільйона підписників.

Окрім того, СБУ викрила на співпраці з ворогом колишнього заступника начальника загону відомчої воєнізованої охорони Запорізької АЕС. Саме він причетний до передачі окупантам матеріальних цінностей підрозділу.

-  На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили всім фігурантам про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: псевдоочільнику АЕС ˗ ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), блогеру ˗ ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників), колишньому заступнику начальника загону відомчої воєнізованої охорони ˗ ч. 1 ст. 111-2 та ч. 3 ст. 436-2, - йдеться у повідомленні СБУ.

Наразі зловмисники перебувають на тимчасово захопленій частині нашої держави. Тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності.