22 вересня
Завантажити ще

Енергоатом: Запорізька АЕС знеструмлена. Розпочався зворотний відлік часу

Енергоатом: Запорізька АЕС знеструмлена. Розпочався зворотний відлік часу
Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

У середу, 2 листопада, в результаті російських обстрілів булі пошкоджені дві останні високовольтні лінії зв‘язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Як повідомили у пресслужбі «Енергоатому», о 23:04 станція перейшла в режим повного знеструмлення. Включились всі 20 дизель-генераторів.

- Наразі схема живлення власних потреб ЗАЕС оптимізована, залишено в роботі 9 дизель-генераторів. Енергоблоки 5 та 6, які були в гарячому стані, переводяться в холодний стан. Пального для роботи дизель-генераторів в режимі повного знеструмлення ЗАЕС залишається на 15 діб. Розпочався зворотний відлік часу. Через окупацію станції і втручання представників Росатому в її роботу можливості української сторони щодо підтримання ЗАЕС в безпековому режимі значно обмежені, - наголосили в компанії.

В «Енергоатомі» звернулися  до міжнародного співтовариства із закликом «невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу».