Завантажити ще

Лубінець: Розстріл полоненого був не поодиноким, є свідчення про інші страти

Лубінець: Розстріл полоненого був не поодиноким, є свідчення про інші страти
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Україна має свідчення про випадки страт російськими окупантами беззбройних українських військовополонених, окрім розстрілу Олександра Мацієвського. Про це повідомляє уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

- Маємо свідчення про інші страти російськими окупантами наших беззбройних військовополонених. Про це стало відомо з наших джерел у силових структурах, а згодом опубліковано в ЗМІ. Росіяни розстрілюють відкрито та цинічно. За згоди командирів і з впевненістю, що уникнуть покарання. Вкотре переконуємося, що для Росії не існує Женевських конвенцій та норм міжнародного гуманітарного права. Окупанти систематично скоюють воєнні злочини, порушуючи закони та звичаї війни, - заявив він.

Омбудсмен додав, що Україна інформує міжнародне співтовариство про кожний такий злочин. За його словами, притягнення РФ до відповідальності – не лише мета, а й борг усього цивілізованого світу.

6 березня у мережі з'явилося відео, на якому росіяни розстрілюють полоненого українського бійця після його слів "Слава Україні". СБУ встановила особу українського військового, якого розстріляли росіяни. Ним виявився Олександр Мацієвський. Президент Володимир Зеленський надав йому звання "Героя України".