Завантажити ще

Кількість жертв землетрусу у Туреччині та Сирії зросла до понад 41 тисячі

Кількість жертв землетрусу у Туреччині та Сирії зросла до понад 41 тисячі
Фото: Внаслідок землетрусу в Туреччині тисячі людей залишилися без даху над головою. Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

Жертвами землетрусу, який стався 6 лютого в Туреччині та Сирії, вже стали понад 41 тисяча людей. Наразі відомо про 35 418 загиблих осіб у Туреччині та понад 5 800 - у Сирії.  Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційні джерела в Анкарі та Дамаску.

При цьому повідомляється, що сотні тисяч людей в обох країнах залишилися без даху над головою, коли на вулиці фіксуються низькі зимові температури.

Попри те, що з часу стихійного лиха минув уже більш як тиждень, з-під завалів усе ще вдається витягнути живих людей, хоча надія з кожним днем згасає. Хоча дива трапляються. Так, у вівторок, 14 лютого, вдалося врятувати дев'ятьох потерпілих. Серед них - двоє братів, віком 17 і 21 року, яких витягли з-під руїн житлового будинку в провінції Кахраманмараш.

Тим часом міжнародні команди рятувальників починають залишати Туреччину, пише DW. Пошукові роботи в провінції Хатай, що межує з Сирією і серйозно постраждала від землетрусу, припинили австрійські та німецькі рятувальники. Також зону лиха вимушено залишили близько 40 ізраїльських рятувальників із організації екстреного реагування United Hatzalah. Причина - загроза безпеці у зв'язку з наростаючою агресією населення, перестрілками між місцевими збройними угрупованнями та мародерством.

На дев'ятий день після руйнівного землетрусу у Туреччині вдалося врятувати жінку. Її дістали з-під завалів українські бійці із ДСНС і передали медикам.