30 березня
Завантажити ще

Парламент Канади закликав уряд визнати «Вагнер» терористичною організацією

Парламент Канади закликав уряд визнати «Вагнер» терористичною організацією
Фото: IGOR RUSSAK/REUTERS

Нижня палата парламенту Канади підтримала постанову про направлення уряду пропозиції стосовно офіційного визнання ПВК “Вагнер” терористичною організацією.  Як повідомляє Укрінформ, відповідну заяву до сесійної зали внесла депутатка від Нової демократичної партії Гізер Макферсон. Пропозиція була прийнята одностайно.

- Зважаючи на інформацію про порушення підтримуваною росією групою “Вагнер” прав людини та напади на цивільних в Україні, а також в інших частинах світу, Палата громад закликає уряд негайно визнати групу "Вагнер" терористичною організацією, - наголошується у тексті постанови.

У Канаді рішення про внесення певних організацій до переліку терористичних належить до повноважень уряду. Тож постанова є рекомендаційною, а не обов’язковою до виконання.

Паралельно видання CNN опублікувало інтерв’ю з колишнім найманцем ПВК "Вагнер" Андрієм Медведєвим, який заявив, що жорстокість, свідком якої він став в Україні, підштовхнула його до дезертирства.

Чоловік запевнив, що бійців групи "Вагнер" часто відправляли в бій без особливих вказівок, а ставлення до новобранців було безжальним.Так, за його словами, вагнерівці збирали тих, хто не хотів воювати, і розстрілювали їх на очах у новоприбулих.

26-річний Медведєв також стверджує, що раніше служив у російській армії. До "Вагнера" приєднався як доброволець. Перетнув кордон України вже через 10 днів після підписання контракту  - в липні 2022 року. Служив поблизу Бахмута. 

Втік завдяки фальшивому посвідченню журналіста на вигадане ім'я. Посвідчення мало слугувати прикриттям, якщо поліція попросить його посвідчити особу в Росії.

CNN запросило у ПВК "Вагнер" дані на Андрія Медведєва, але в ПВК відмовилися від коментаря.

Раніше США ввели санкції проти «Вагнера», визнавши ПВК міжнародним злочинним угрупуванням. 

 

Новини по темі: тероризм Канада ПВК Вагнер