2 червня
Завантажити ще

Львівська міськрада спростувала звільнення вчителя за вимогу розмовляти українською

Львівська міськрада спростувала звільнення вчителя за вимогу розмовляти українською
Фото: скріншот

Львівська міськрада відреагувала на мовний скандал, що розгорівся через нібито звільнення вчительки. Вони запевнили, що ця інформація не відповідає дійсності, і інцидент у школі №87 імені Ірини Калинець ніяк не пов'язаний із вивченням української мови. Про це повідомив голова управління освіти Андрій Закалюк.

– Жодного вчителя у Львові не звільнили. Крім того, ситуація, яка сталася, ніяк не пов'язана з вивченням української мови, а також її використанням у спілкуванні... У вересні до нас звернулася мама школяра, яка приїхала з Харкова, дитину зарахували до школи. Її чоловік залишився у рідному місті і зараз воює у лавах ЗСУ. На уроці вчителька попросила хлопчика здати контрольну роботу, він затягував із цим, вчитель його квапив. Педагог не стримала емоцій і почав говорити учневі, що через них почалася війна, що переселенці "понаїхали" до її міста і що їм так і треба, що їх бомбили. Вона також заявила дитині, що через них і таких, як вони, почалася війна, - розповів він.

Закалюк зазначив, що у відповідь на інцидент зібрали комісію та запросили психологів з інших шкіл, поговорили з усіма учнями класу, які стали свідками конфлікту. Усі діти підтвердили, що вчитель справді говорив такі слова школяреві. Він також наголосив на тому, що хлопчик не розмовляв російською, як це написали раніше в соцмережах. І він, і його батьки розмовляють українською.

Чиновник також запевнив, що вчитель продовжує викладати українську мову у школі №87. Її не звільняли, але у класі, де трапився інцидент, вона більше не веде уроків.

Раніше дитяча письменниця та громадська активістка Лариса Ніцой заявила, що у львівській школі №87  звільнили вчительку української мови, завуча школи за те, що вона попросила дитину-переселенця говорити в освітній установі державною мовою. За словами Лариси Ніцой, педагог зробила зауваження хлопчику, за що вчительку звільнили із приписом «заборони обіймати посади в майбутньому».

Новини по темі: Новини Львова Школи освіта