Завантажити ще

Росіяни шукають дітей, які навчаються онлайн в українських школах, їхнім батькам погрожують

Росіяни шукають дітей, які навчаються онлайн в українських школах, їхнім батькам погрожують
Фото: t.me/ivan_fedorov_melitopol

На тимчасово окупованих територіях російські агресори продовжують шукати дітей, які навчаються в українських онлайн-школах. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Російські школи, відкриті російськими загарбниками на тимчасово окупованих територіях, просувають пропагандистські російські наративи, обмежують доступ дітей до реальних знань, занурюючи їх у світ "російського світу". Як зазначають у Центрі національного опору, дітей на захоплених територіях русифікують та нав'язують їм світогляд РФ та російське бачення історії. При цьому вчителі таких осередків російської пропаганди проводять рейди проти учнів українських шкіл.

– Наприклад, у Бердянську вчителі так званих російських шкіл провели перевірку телефонів на виявлення відповідного додатку. Також з дітьми проводять розмови, щоб дізнатись інформацію. У разі виявлення факту навчання батьків викликають на профілактичні бесіди, де їм загрожують, - наголошує ЦНС.

Центр нагадує, що росіяни планують незабаром відкрити на тимчасово окупованих територіях центр підготовки "вчителів" історії та російської для своїх шкіл. Тому учасники національного спротиву закликають не віддавати дітей до осередків російської пропаганди.