21 червня
Завантажити ще

Через ракетні обстріли «Укренерго» оголосило про надзвичайну ситуацію

Через ракетні обстріли «Укренерго» оголосило про надзвичайну ситуацію
Фото: facebook.com/npcukrenergo

 У п’ятницю внаслідок масованих ракетних обстрілів з боку РФ по електроенергетичній інфраструктурі України відбулася втрата понад 50% споживання об’єднаної енергосистеми країни. Як повідомили в "Укренерго", це визначає настання режиму системної аварії.

- При цьому, відповідно до Правил ринку (Розділ 9 пп. 9.1.2), повідомляємо про настання надзвичайної ситуації, починаючи з розрахункового періоду з 09:00 16.12.2022 року, - наголосили у компанії.

За словами міністра енергетики Галущенко, пошкоджено близько 9 об'єктів генерації. Це станції та підстанції, що передають електроенергію, що спричинило обмеження виробництва по об'єктах атомної генерації.

Відносно заяви "Укренерго" про втрати більше 50% споживання об'єднаної енергетичної системи, міністр пояснив, що йдеться про неможливість постачати електроенергію до 50% споживачів. Він додав, що ситуація вже виправляється й вже зараз відбувається відповідне навантаження атомної генерації.

- Я сподіваюсь, що вже найближчим часом зможемо стабілізувати ситуацію. Однак треба зрозуміти, що вже сьогодні у нас будуть аварійні та екстрені відключення. Закликаю громадян сприйняти цю ситуацію й повірте, що ми робимо усе, аби якнайшвидше відновити, - додав Галущенко.

Раніше Галущенко повідомляв, що в Україні вводяться аварійні відключення світла. 

За даними Повітряних сил України ворог випустив по Україні більше 60 ракет. Є влучення у Запоріжжі, Харкові, Києві, Кривому Розі. Відомо про двох загиблих