22 вересня
Завантажити ще

Голова митного поста "Рені" вимагав хабарі за експорт зерна під час блокади портів

Голова митного поста
Фото: dbr.gov.ua

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове розслідування відносно начальника митного поста "Рені" Одеської митниці, який отримував від брокерів фіксовану таксу за оформлення документів на експорт зернових культур. Як повідомили у ДБР, наразі обвинувальний акт направлено до суду.

Голова митного поста звинувачується в отриманні неправомірної вигоди посадовцем, який займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

- В умовах воєнного стану та блокади портів митник встановив «таксу» на кожну фуру та на видачу Сертифікатів про походження товарів з України на кожне авто. Правоохоронці затримали посадовця «на гарячому» на отриманні лише від одного митного брокера понад 150 тис. грн за безперешкодне оформлення автомобілів із зерновими культурами та видачу 15 сертифікатів, - наголосили в ДБР.

Українські порти були довгий час заблоковані Росією. Після була укладена «зернова угода», завдяки якій міжнародні кораблі змогли вивозити зерно. В кінці жовтня РФ заявила про призупинення угоди, але через деякий час повідомила про його відновлення, бо «отримала гарантії». 

Новини по темі: Хабар зерно Митниця ДБР