Завантажити ще

У МЗС відповіли Путіну: Україна ніяких нових гарантій не давала

У МЗС відповіли Путіну: Україна ніяких нових гарантій не давала
Фото: MEHMET CALISKAN/REUTERS

Україна у справі «зернової угоди» ніяких нових зобов'язань не брала. Про це речник МЗС Олег Ніколенко написав у фейсбуці у відповідь на заяву президента РФ Володимира Путіна, який запевнив, що "зернова угода" відновлює роботу після надання Україною "гарантій".

 У МЗС наголосили:

  1. Україна не використовувала і не планувала використовувати "зерновий коридор" у військових цілях.
  2. Українська сторона чітко дотримується положень "зернової угоди".
  3. Ніяких нових зобов‘язань, які виходили б за межі вже існуючих в "зерновій угоді", наша держава не брала.

- Нагадаю, що в рамках цієї угоди сторони зобов‘язалися гарантувати безпечне та надійне середовище функціонування зернового коридору. Україна ніколи не наражала зерновий маршрут на небезпеку, - підкреслив речник МЗС.

Він наголосив, що Москва повернулася до "зернової угоди" завдяки активній дипломатії Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

- У координації з Україною вони знайшли слова, які зрозумів Путін. Це була позиція сили, а не поступок. Повернення Росії до виконання своїх зобов‘язань в рамках зернової ініціативи яскраво ілюструє дієву формулу: сильна позиція + рішучі дії = результат, - підсумував Ніколенко.

РФ заявила про зупинку «зернового коридору» 29 жовтня. Ввечері 2 листопада Путін сказав, що коридор відновлює роботу, бо Росія «отримала гарантії від України».

"Зерновий коридор" забезпечує постачання агропродукції з портів України в Чорному морі.