22 червня
Завантажити ще

Пам'ятник Катерині ІІ в Одесі “прикрасили” ковпаком ката та зашморгом (оновлено)

Пам'ятник Катерині ІІ в Одесі “прикрасили” ковпаком ката та зашморгом (оновлено)
Фото: dumskaya.net

Розмальований та облитий фарбою пам'ятник Катерині ІІ в Одесі “прикрасили” ковпаком ката та зашморгом. Фотографію пам'ятника опублікував у своєму фейсбуці голова Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Сергій Гуцалюк. За його інформацією, нові атрибути у пам'ятника на Катерининській площі з'явилися вранці.

Відповідальність за акцію взяли партія «Демсокира» та громадська організація «Зелений лист», повідомила “Думська”. За словами активістів, вони вирішили нагадати, ким насправді була Катерина ІІ для українського народу.

– Вона знищила залишки української державності, знищила Запорізьку Січ, закріпачила селян і проводила політику державного антисемітизму, – сказав лідер «Зеленого листа» Владислав Балинський.

За його словами, поліція прибула на місце ще у процесі «перевдягання». Патрульні викликали дільничного, який склав адмінпротокол щодо порушення правил благоустрою міста.

29 жовтня на постаменті помітили написи «Х..й тобі, а не Одесу» та «Знесемо, Гена не допоможе». Від початку повномасштабної війни з Росією пам'ятник кілька разів обливали фарбою. 28 вересня Одеська міська рада провалила голосування за демонтаж пам'ятника російській імператриці Катерині II. Монумент з'явився в Одесі у 2007 році. 

Фото: t.me/D7_Odesa

Фото: t.me/D7_Odesa

Фото: facebook.com/gaidamaky

Фото: facebook.com/gaidamaky

Новини по темі: Пам'ятник Одеса