Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Міськрада Одеси провалила голосування за знесення пам'ятника Катерині II

Міськрада Одеси провалила голосування за знесення пам'ятника Катерині II
Фото: Артак Григорян/Facebook

Одеська міська рада провалила голосування за демонтаж пам'ятника російській імператриці Катерині II. Відповідний проєкт постанови "Європейської солідарності" підтримали лише 17 депутатів, проти не було нікого, один утримався, 21 не голосував, передає "Думська".

На порядку денному засідання Одеської міськради питання про демонтаж пам'ятника було останнім і звучало так: «Про демонтаж та перенесення пам'ятника «Засновникам Одеси» до Одеського історико-краєзнавчого музею».

- Ми вважаємо, що у центрі міста не може бути російського маркера — пам'ятника російському цареві. До того ж нещодавно стало публічно відомо, що кошти на його встановлення виділяло російське консульство в Одесі. Ми проти вандалізму і руйнування пам'ятників, тому вважаємо, що його місце у музеї, — пояснював необхідність знесення монумента голова фракції "ЄС" у міськраді Олексій Потапський.

Пам'ятник Катерині з'явився в Одесі у 2007 році. У 1873 році на його місці був один із найбільших фонтанів у місті.

19 вересня в Одесі провели онлайн-обговорення щодо долі монумента і виділили кілька варіантів: демонтувати повністю з усіма постаментами та елементами, зберегти пам'ятник, але доповнити його історичною дошкою, перенести в інше місце. Варіанти винесуть на громадське голосування, яке триватиме з 20 вересня по 20 жовтня.

Мер Одеси Геннадій Труханов вважає, що пам'ятник Катерині II варто перенести у парк імперського та радянського минулого, але такого парку ще не існує. У той же час Труханов підкреслив, що виступає проти "варварського знесення" пам’ятника.