28 листопада
Завантажити ще

Жителів Маріуполя залякують кримінальною відповідальністю під час виїзду на підконтрольну територію

Жителів Маріуполя залякують кримінальною відповідальністю під час виїзду на підконтрольну територію
Фото: https://t.me/andriyshTime

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни лякають кримінальної відповідальністю за отримання гуманітарної допомоги. Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

- Російські окупанти розповсюджують черговий фейк. Лякають маріупольців кримінальною відповідальністю за здобуття "гуманітарки". Жителям міста розповідають, що за отримання гуманітарної допомоги чи праці на розборі завалів, будівництві їх буде визнано колаборантами, а отже, їм загрожує до 15 років позбавлення волі. Це ще один фейк та маніпуляція, щоб залякати маріупольців, щоб утримати їхній виїзд на підконтрольні території України, - пояснюють у міській раді.

Радника мера Маріуполя Петро Андрющенко також розповів, що росіяни запустили низку фейків серед місцевого населення, щоб залишити якнайбільше людей у місті. Після "референдуму" у Маріуполі збільшилася кількість людей, які бажають виїхати на підконтрольну Україні територію чи країни ЄС. Тому росіяни розповсюджують брехню, щоб дискредитувати українську владу.

Росіяни стверджують, що після "референдуму" жителі Маріуполя нібито стали громадянами РФ, тому в Україні на них чекає арешт, а ЄС забороняє в'їзд. При цьому Андрющенко підкреслив, що насправді ж українці не несуть відповідальності за перебування в окупації, а незаконне рішення Росії про анексію не поширюється на жителів міста.