20 травня
Завантажити ще

Росіяни поновили протести проти мобілізації, є перші затримані

Росіяни поновили протести проти мобілізації, є перші затримані
Фото: t.me/ovdinfolive/14154

У низці російських міст місцеві жителі вийшли на вулиці з протестами, вимагаючи скасувати часткову мобілізацію, оголошену владою країни. Журналісти повідомляють про перші затримання учасників акцій. Про це пише "Медуза".

За даними видання, вже відомо про затримання в Іркутську, Улан-Уде, Новосибірську, Томську, Читі, Хабаровську. До 15.00 за московським часом було затримано майже сто осіб, з яких більше половини – у Новосибірську.

На акції в Улан-Уде на Театральній площі затримали 10 осіб, включаючи правозахисницю Надію Низовкіну. За її словами, вона вела трансляцію протесту на свій YouTube-канал з дозволу поліцейських, але потім її разом із рештою учасників мітингу заштовхали в автобус і повезли до відділення поліції.

– Вони, мабуть, отримали наказ начальства і затримали досить жорстко, хоча ми нічого не порушили, наша поведінка не змінювалась, – розповіла Ніовкіна у коментарі "Сибір'.Реалії".

За її словами, поліція загрожує затриманим силою, співробітники не називають імена, телефони та паспорти відбирають силою.

Тим часом у Читі було затримано учасницю руху "Громадянську солідарність Забайкалля" Марину Саломатову, яка вийшла з одиночним пікетом. Активістка виступала також проти мобілізації у Росії. У руках Саломатова тримала плакат із написом "Ми не м'ясо". Протестувальника пов'язали силовики і повезли до відділення поліції.

Протести в Росії розпочалися 23 вересня після того, як президент країни Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію. За офіційними даними, йдеться про заклик 300 тисяч осіб, які мають бойовий досвід або перебувають у запасі. Але російські журналісти заявили про те, що у засекреченому пункті указу Путіна йдеться про заклик до мільйона чоловіків.