У Міністерстві внутрішніх справ розраховують, що первинне розмінування деокупованих територій відбуватиметься протягом року. Про це повідомила речник МВС Олена Матвєєва, передає Укрінформ.
Представник МВС пояснила, що первісне оперативне розмінування передбачає, що на певній деокупованій території проведуть розмінування доріг, під'їздів до населених пунктів. Потім – прибудинкових ділянок, громадянської інфраструктури (у тому числі критичної) та територій навколо населених пунктів.
– Ми орієнтовані, що первинне розмінування на деокупованих територіях проводитиметься протягом року. Потім уже йде розмінування лісосмуг, полів, водойм тощо, – розповіла Матвєєва.
Вона нагадала, що країни-партнери офіційно підтримали Україну та готові надавати оперативну допомогу у надзвичайних ситуаціях. Прессекретар поінформувала, що 5 вересня за участю низки міжнародних партнерів, а також МВС та ДСНС було підписано угоду про підтримку України на шляху до приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС. При цьому Матвєєва наголосила, що Механізм цивільного захисту ЄС за всю свою історію ще не стикався з такими масштабами гуманітарних викликів, які є зараз в Україні.
- Але він продовжує надавати допомогу, залучаючи усі 27 країн ЄС, а також Туреччину, Норвегію та Північну Македонію. Ми вдячні нашим європейським партнерам за допомогу, у боротьбі з викликами та погрозами, які постали перед нами через повномасштабне вторгнення Росії на територію України, - сказала речник МВС.
Вона також зазначила, що українські рятувальники набули нових навичок при ліквідації наслідків повномасштабного вторгнення Росії та готові ділитися досвідом для посилення системи цивільного захисту ЄС.
Раніше заступник начальника відділу профілактичної роботи управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Анатолій Шкарбута заявив, що розмінування всіх територій може зайняти від семи до десяти років.