Піротехнічні підрозділи Держслужби з надзвичайних ситуацій розмінували понад 50 тисяч гектарів територій. При цьому, за попередніми розрахунками, розмінування всіх територій може зайняти від семи до десяти років. Про це на брифінгу в медіацентрі "Україна-Укрінформ" заявив заступник начальника відділу профілактичної роботи управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Анатолій Шкарбута.
– Наймасштабніші роботи проводились у Київській, Чернігівській та Сумській областях. Рекомендуємо, особливо сільськогосподарським виробникам, перед проведенням збиральної компанії здійснювати заходи з розмінування територій, - сказав Шкарбута.
Він наголосив, що це можна зробити, подавши заявки до місцевих територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій за телефоном «101» або в електронному форматі на відповідний чат-бот ДСНС.
- Багато аграріїв наразі зазнають збитків через те, що території, особливо деокуповані, забруднені вибухонебезпечними предметами. Найголовнішим запобіжним заходом щодо запобігання таким надзвичайним ситуаціям є обов'язкова подача заявки до підрозділу ДСНС, перед тим як здійснювати збирання зернових. Робота наших піротехнічних підрозділів допоможе цей процес зробити безпечним, – наголосив Шкарбута.
Кажжучи про терміни розмінування всіх територій, він зазначив, що це питання є досить невизначеним, адже, наприклад, досі часто трапляються розмінування вибухонебезпечних предметів ще часів Другої світової війни.
- Точні прогнози з цього питання зробити неможливо. За попередніми розрахунками, це може зайняти від 7 до 10 років як мінімум, - підсумував Шкарбута.
Він також додав, що у питаннях розмінування Україні досить багато допомагають західні партнери та міжнародні організації.