9 червня
Завантажити ще

У Хаджибейському лимані зафіксували масовий мор риби та креветки

У Хаджибейському лимані зафіксували масовий мор риби та креветки
Фото: facebook.com/sw.dei

У Хаджибейському лимані на Одещині зафіксували масовий мор риби та креветки. Про це повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

- 26 серпня за результатами обстеження, проведеного співробітниками інспекції спільно із фахівцями Чорноморського рибоохоронного патруля, зафіксовано загибель водних біоресурсів на ділянці берегової смуги Хаджибейського лиману в районі села Усатове. Зокрема, факт загибелі спостерігався на ділянці берегової смуги близько 1 тис. метрів від крайньої лінії с. Усатове у бік с. Котівка (вздовж греблі). Приблизно за метр від урізу води в середньому на 1 погонний метр виявлено: одну-дві особини піленгасу, 5-7 бичків, білого амура та коропа – по 1 особині, до 100 штук креветок, - розповіли екологи.

Фахівці також розповіли, що напередодні, 25 серпня, вони виявили заморні явища у Хаджибейському лимані – на ділянці берегової смуги від села Берегове до Маринівки. Факт загибелі спостерігався на ділянці берега довжиною 4 тис. метрів, на кожному метрі виявлено 50-60 особин піленгаса, бичка – 70-80 особин, креветки – 1-2 тис. одиниць.

– В обох випадках вода має зелений колір, на поверхні спостерігаються скупчення синьо-зелених водоростей, відчувається різкий неприємний запах сірководню. Жодних викидів забруднюючих речовин у водойму місцеві жителі не спостерігали. Відібрано проби води для подальшого лабораторного дослідження, - зазначили екологи.

На початку серпня на Олесницькому озері у Борисполі Київської області зафіксували масову загибель риби.