Завантажити ще

Енергоатом: Російські війська погрожують підірвати Запорізьку АЕС

Енергоатом: Російські війська погрожують підірвати Запорізьку АЕС
Фото: REUTERS

Російські війська визнали, що замінували Запорізьку АЕС, та погрожують підірвати її. Про це повідомила прес-служба Енергоатому.

В Енергоатомі запевнюють, що начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ генерал-майор Валерій Васильєв, який зараз командує гарнізоном ЗАЕС, сказав своїм солдатам, що "тут буде або російська земля, або випалена пустеля".

- Як ви знаєте, ми замінували усі важливі об'єкти Запорізької атомної станції. І ми не приховуємо цього від ворога. Ми їх попередили. Ворог знає, що станція буде або російською, або нічиєю. Ми готові до наслідків цього кроку. І ви, воїни-визволителі, маєте розуміти, що іншого в нас немає. І якщо буде найжорсткіший наказ – ми маємо виконати його з честю! – процитувало російського генерала українське відомство.

За даними Енергоатому, українська розвідка має інформацію про мінування енергоблоків ЗАЕС російськими військами.

Напередодні Україна заявила, що під час повторного російського обстрілу в суботу було пошкоджено три радіаційні датчики і поранено працівника Запорізької атомної електростанції. Після цього глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі заявив, що остання атака "підкреслює дуже реальний ризик ядерної катастрофи". Також 6 серпня Гроссі засудив обстріл ЗАЕС, наголосивши, що МАГАТЕ не мало можливості відвідати окупований Росією об'єкт з початку конфлікту.